לעיסת גת – הדרך הנכונה

האפקטים של הגת

דיברנו כבר רבות על הדברים הקשורים בצמח הגת עצמו, שימושים אפשריים, מיץ גת, גידול גת ושאר דברים שאפשר לעשות עם הגת – אך דבר אחד שעדיין לא ציינו לגביו כלום הוא נושא לעיסת גת

איך בעצם לועסים בצורה נכונה? למה כדאי לשים לב,  ניסינו לרכז פה עבורכם רשימה של כמה טיפים עבור לעיסת גת בטוחה ומהנה במיוחד!

כידוע, לעיסת הגת הוא מנהג הידוע אצל התימנים בשם "תכזינה",  הלעיסה בדרך כלל נעשית בישיבה עם חברים – בדומה לעישון נרגילה או בדומה לישיבות סטלנים אחרות… (כמובן אנו מתייחסים פה ללעיסה החברתית יותר ולא ללעיסה לצרכי אנרגיה או ריכוז בלימודים וכדומה)

ננסה לרכז פה כמה טיפים עבור הלועסים המתחילים שביניכם:

1. מומלץ ללעוס את העלים הצעירים של הגת – אלו שגדלים בקצוות של הענפים – ולא את העלים הקשים הצומחים לאורך כל הצמח,  וזה מכמה סיבות:

  •  העלים הצעירים קלים מאוד ללעיסה בעוד העלים הבוגרים קשים ללעיסה ועשויים לגרום לכאבי לסת לאחר לעיסה של כמה שעות.
  • העלים הצעירים מכילים יותר חומר פעיל (קתינון) מאשר העלים הבוגרים בהם הרבה מהחומר כבר מתפרק לקתין – שמשפיע פחות.
  • העלים הצעירים מרים הרבה פחות מאשר העלים הבוגרים.

עלי גת צעירים

2. ניתן לשלוט בעצמת ההשפעה של הגת על ידי כמות הגת שלועסים במכה אחת – אם מפוצצים את הפה בגת או שלועסים הרבה מנות קטנות של עלים, ללועס הגת המתחיל מומלץ לנסות מה הוא המינון שמניב לו את האפקט המוצלח ביותר.

לעיסת גת3. את העלים יש ללעוס במשך זמן רב עד שיהפכו לעיסה – ובמשך כל הלעיסה יש למצוץ את הנוזלים שיוצאים מן העלים המעורבבים עם הרוק, כמובן שיש להמשיך בלעיסה עד שהעלים הופכים לעיסה דקה במיוחד – את העיסה אפשר לבלוע בחלקים או פשוט לירוק החוצה מתי שנמאס , אישית אני מעדיף לבלוע אך יש לקחת בחשבון שזה עשוי להשפיע על העיכול כאשר מדובר בכמויות גדולות או כאשר יש בעיסה ענפים של גת חבשי.  (יש סיכוי כלשהו לעצירות זמנית), אך מצד שני הסיבים התזונתיים שיש בעלים הירוקים גם מסייעים לנקיון של המעי.

4. מי שמפריע לו נטעם המר הטבעי של העלים יכול כמובן לשתות או לאכול משהו מתוק בזמן לעיסת הגת, אך מובטח שעם הזמן אפילו את הטעם הזה לומדים לאהוב – ואף לזהות את איכות הגת רק בעזרת הטעם…

5. מכוון שהקתינון הוא חומר ממריץ, מייבש ומשתן – מומלץ לשתות הרבה מים תוך כדי הלעיסה על מנת להחזיר את הנוזלים, בעיקר למי שבולע את עלי הגת.

6. על אף שהגת ממריץ – מומלץ שלא לעסוק בפעילות גופנית אינטנסיבים בזמן הלעיסה – שכן בדומה לחומרים ממריצים אחרים, ישנה נטייה להתחממות יתר של הגוף ועליית קצב הלב ולחץ הדם אצל אנשים מסויימים ורצוי להזהר.

7. חשוב מאוד ללעוס גת בחברת אנשים שמרגישים איתם בנוח,  על מנת לשמור על מצב של רגיעה נפשית.

8. יש כאלו הטוענים שמומלץ לאכול לפני לעיסת גת – לטעמי אין שום הבדל ואכילה לפני הגת אף עשויה לגרום להפרעות בעיכול, עיקוב השפעת הגת והכבדה על הבטן – לכן חשוב לדעת את עצמכם ולראות כמה זמן להמתין מזמן האכילה עד שתרגישו בנוח.

9. יש לזכור שהגת הוא גם מדכא תאבון חזק למדי -  ועשוי לגרום לכם שלא לאכול במשך שעות רבות, לכן לא לשכוח לאכול אם אתם רעבים, ללועסים מנוסים אין שום בעיה לאכול וללעוס,  אישית אני לועס לפעמים גם תוך כדי ארוחות עם המשפחה

10. הגת טוב מאוד בדיכוי השפעתו של אלכוהול – אך משום שמדובר בשני חומרים סותרים -  קתינון ממריץ ואלכוהול מדכא – לא מומלץ לערבב ביניהם, שכן ערבובים כאלו הם בעלי נטייה להכביד על הכבד ועשויים לגרום לרעילות מסויימת כאשר נצרכים בכמות גדולה.

11. משום  שלעיסת גת איכותי מובילה לעירנות מוגבלת ואפילו קשיי שינה רציניים – מומלץ לקחת טווח בטחון מזמן השינה על מנת שלא להשאר ערים בטעות כל הלילה או להתקשות להרדם בשעה 4 בלילה כשאתם צריכים לקום לעבודה ב-6 בבוקר (כמה פעמים זה קרה לי…), ובעניין זה מוטב לכל אחד שיכיר את עצמו וישמור על הדרגה.

בקיצור, אלו היו כמה עצות זריזות ללעיסת גת מהנה ותכזינה מוצלחת,  לגת בגדול אין תופעות לוואי משמעותיות ביום שלאחר הלעיסה – מקסימום טיפה עייפות אם לעסתם מספיק כדי להשאר ערים מאוחר יותר משעת השינה המקובלת שלכם,  אז תהנו וספרו לנו על חוויות לעיסה מוצלחות!

 

אולי תאהבו גם את הפוסטים האלה:

3 תגובות על לעיסת גת – הדרך הנכונה

  1. מאת משה:

    תודה על הפוסט המעניין !

  2. מאת יאיר:

    גת תימני אדום אורגני טרי כל יום הנאה מובטחת אשדוד 0502765945

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>